Z życia KWC

 

Już od 5 lat członkowie i kandydaci Krucjaty Wyzwolenia Człowieka naszej diecezji spotykają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w kościele pw. MB Jasnogórskiej na Wzgórzu Hetmańskim. Razem przeżywamy godzinną adorację, a następnie Mszę św. w intencji osób zniewolonych różnymi nałogami oraz ich bliskich. Swoją modlitwą obejmujemy także wszystkich, którzy przynależą do Krucjaty.

W tym roku 7 listopada Mszę św. sprawował Jego Ekscelencja Ks. Biskup Henryk Wejman. Z wielką życzliwością przyjął nasze zaproszenie i zapragnął modlić się razem z nami. Ogromnie cieszymy się z Jego obecności oraz z faktu, że tego dnia podczas Mszy św. do Krucjaty przystąpiły 3 nowe osoby.

Następnego dnia, czyli 8 listopada, diakonia KWC udała się do Myśliborza, aby i tam „nieść” Krucjatę. Podczas wszystkich Mszy św. nasz moderator, ks. Piotr Buda, głosił Słowo Boże, nawiązując do treści związanych z Krucjatą. Przedstawił to dzieło, jego historię, cele, zachęcając do włączenia się w modlitwę i ofiarę w intencji zniewolonych. Zwieńczeniem tego dnia było Nabożeństwo Krucjaty, podczas którego przystąpiło do niej 6 osób. Osób, które nie są związane z naszą wspólnotą. Świadczy to o potrzebie rozpropagowania tego dzieła nie tylko w Domowym Kościele. 

Dwa pełne wzruszenia i emocji dni. I radość! „Słudzy nieużyteczni jesteśmy”, ale jakże serce się raduje, gdy komuś przynosimy nadzieję! Nadzieję na lepsze jutro, na spokój w rodzinie, na wolność! 

Diakonia Wyzwolenia

 

Kategoria: