Tydzień Ewangelizacji - Msza św. z błogosławieństwem i nabożeństwo z modlitwą małżonków 17.05.2016

 

Bogu niech będą dzięki za ten czas, za modlitwę małżonków. Wiemy, iż to, że udało się nam być na tej Mszy św., to wysłuchanie pragnienia serca i prowadzenie przez Ducha Świętego. To On poukładał ten dzień, znalazł i natchnął osobę, która została z naszą trójką dzieci. My bardzo tego szczególnego czasu dla siebie i Pana Boga potrzebowaliśmy. Codzienna gonitwa, brak wytchnienia, czasem brak możliwości porozmawiania o sprawach, które nas bolą czy niepokoją spowodowały, że gdzieś w naszych sercach poodkładały się różne żale, niedopowiedzenia, małe i duże zranienia.

Wiemy, że Pan Bóg zawsze jest z nami w naszej codziennej modlitwie małżeńskiej, ale moc Eucharystii i obecnego Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest wielką łaską. W tym czasie doświadczyliśmy uzdrawiającej mocy Jezusa, uzdrawiającej nasze relacje, uzdrawiającej naszą miłość.

Kolejny raz oddaliśmy Bogu wszystkie sprawy naszego małżeństwa, naszej rodziny. Oddaliśmy Jezusowi te miejsca, w których czuliśmy się zranieni, by On wypełnił je sobą, wlał w nie swoją miłość, byśmy na nowo w tych małych i dużych sprawach spojrzeli na siebie z miłością. Byśmy walczyli z nową siłą – Jego siłą o świętość.

Beata i Krzysztof

 

Kategoria: