Świadectwo z rekolekcji ONŻ I stopnia w Mrzeżynie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Agnieszka, Marcin Wójciak oraz czwórka wspaniałych dzieci – na rekolekcje Oazy Nowego Życia I stopnia dla rodzin w Mrzeżynie trafiliśmy z Nowego Targu.

Przyjechaliśmy rozeznać wolę Pana Jezusa co do naszej dalszej drogi, co do „być, albo nie być” w formacji Domowego Kościoła. W szczególności to ja (Marcin) potrzebowałem takiego rozeznania, natomiast Agnieszka bardzo chciała mnie do tego przekonać (a było to już drugie podejście do DK).

Pan Jezus już od czasu przygotowań do wyjazdu bardzo nam pomagał, pomimo utraty przeze mnie pracy i innych problemów, stawiał na naszej drodze wspaniałych ludzi, dzięki pomocy których, dotarliśmy na nasze pierwsze wspólne rekolekcje.

Od pierwszego dnia pobytu Jezus zaczął nas zmieniać, uczyć i otwierać na modlitwę. Już pierwszego dnia ugiął moje kolana i poprowadził mnie do pierwszej, wspólnej po latach małżeństwa modlitwy. A co ciekawe w dziewiątym dniu dopadł nas kryzys i wtedy tak naprawdę poznałem co Pan Jezus dla mnie zrobił otwierając mnie na tę modlitwę – sam poprosiłem żonę o wspólną modlitwę i to był piękny, błogosławiony czas.

Kolejnym wspaniałym czasem, na który nie miałem do tej pory ochoty, a Jezus otworzył na niego moje serce, był dialog małżeński. Zobaczyłem na nim, że nie jesteśmy sami, że nasz DOM, MIŁOŚĆ, RADOŚCI, SMUTKI, CODZIENNOŚĆ, WYCHOWANIE DZIECI dzieli z nami nasz przyjaciel Jezus Chrystus, z którym wspólnie tworzymy Domowy Kościół. W ciągu zaledwie godziny wspólnego dialogu, do którego zaprosiliśmy Jezusa, udało nam się więcej ustalić, porozmawiać, niż normalnie w inne „wspólnie” spędzane dni.

Wspomniałem o tych dwóch modlitwach, ale tak naprawdę każdy dzień rekolekcji obfitował w coś dla nas nowego. Pan Jezus uczył nas jak wspaniały nauczyciel przez modlitwę, służenie innym, przez ludzi, których dał nam na tych rekolekcjach. Często przemawiał do nas przez świadectwa innych małżeństw, jak prawdziwy twardy Ojciec, ale z miłością i radością.

Każda chwila tych rekolekcji była wypełniona poznawaniem miłości Jezusa do nas, poszukiwaniem miłości Jezusa w żonie, mężu, dzieciach i innych ludziach. Jezus pokazał nam piękno wspólnego (w małżeństwie, rodzinie) zbliżania się do Niego.

 

Chwała Panu!

Agnieszka i Marcin

Kategoria: