Spotkanie Diakonii Wyzwolenia

KWCW dniu 5.02.11 po raz kolejny spotkaliśmy się w kościele pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na mszy świętej i uczestniczyliśmy w spotkaniu Diakonii Wyzwolenia Człowieka. To była kolejna msza, na której do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przystąpili nowi kandydaci i członkowie. Wszystkich ich polecamy Bogu w modlitwach i życzymy wytrwałości w drodze.

Spotkania Diakonii powoli krystalizują cel i metody naszego posługiwania. Widzimy potrzebę zjednoczenia się we wspólnej modlitwie i czerpania sił duchowych poprzez regularne przeżywanie wspólnotowej Eucharystii, aby z czasem móc wyjść z pomocą do konkretnych ludzi potrzebujących jej. Aby tak było, musimy być silni duchem i podparci fachową wiedzą. Drogą do tego ma być przeżyta formacja rekolekcyjna ORDW i uczestnictwo w prelekcjach i innych tego typu spotkaniach przybliżających tematykę wyzwalania spod jarzma zniewoleń. Chcemy też włączyć się aktywnie w Marsz Dla Życia i przeżyć go pod sztandarami K.W.C. we wspólnym przejściu ulicami miasta.

Bardzo cieszy fakt zaangażowania się w to dzieło młodzieży, która wespół z dorosłymi członkami Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, a także osobami niezwiązanymi z żadnymi wspólnotami, chce kroczyć tą niełatwą drogą służby tym, którzy o własnych siłach nie potrafią się już wyrwać z nałogów.

Wszystkim tym, którzy wspierają nas swoimi modlitwami, dziękujemy z głębi serc i prosimy: nie ustawajcie, bo to jedyna droga do zwycięstwa - a stawką jest godność bycia Dzieckiem Bożym i przyszłość Ojczyzny!

 

W dniu 05.03.11 o godz. 16.30 zapraszamy członków, kandydatów i sympatyków KWC na mszę świętą w kościele pw. M.B.Jasnogórskiej na Pomorzanach. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz.16.00-16.30. 
Po Eucharystii, około godz.17.15, spotkanie Diakonii Wyzwolenia.