Świnoujście

Para rejonowa

Danuta i Sylwester Sowała

email: ds.sowala@gmail.com

tel. Danusia 797 055 583;
tel. Sylwek 691 441 099


 
 

Orszak Trzech Króli w Świnoujściu!

„Chwalmy Pana – z wieczora i z rana! 
Dawcą Zbawienia – Pan Stworzenia! 
Bóg ręką szczodrą – dał pokój i dobro!”

Wielka radość! W Świnoujściu przeszedł pierwszy w historii Orszak Trzech Króli! Po latach oglądania w telewizji, doczekaliśmy się i my. Ks. Piotr Superlak, nasz Dziekan, zaprosił mieszkańców miasta do udziału w tej pięknej uroczystości. Mówił, że nie możemy bać się wyjść z Dobrą Nowiną na ulice, do pracy, do szkół. Jezus objawił się wszystkim! 

 

Czytaj dalej

Zagrożenia duchowe dzieci i młodzieży

W sobotę i niedzielę  21-22.11.15 r. odbyły w Świnoujściu spotkania dla rodziców z siostrą  Małgorzatą  Więczkowską pod wspólnym tytułem: „Co we współczesnym świecie mediów zagraża dzieciom i młodzieży?” S. Małgorzata prowadziła wykłady z prezentacjami multimedialnymi odpowiadając m.in. na pytania: Czy wiesz co czyta i ogląda Twoje dziecko? Dlaczego dzieci są czasami tak agresywne? Co może niszczyć osobowość Twojego dziecka? Czy telewizja i komputer jest dobrym wychowawcą? Czy demencja cyfrowa zagraża naszym rodzinom?

Czytaj dalej

Randka małżeńska w Świnoujściu

25 marca w Świnoujściu odbyła sie "Randka małżeńska". Najpierw przyjechał do nas Irek Maciocha ze Szczecina. Irka  pamiętamy zarówno ze świnoujskiej podstawówki – 1-dynki i z Liceum Mieszka – a przede wszystkim z młodzieżowego ruchu oazowego, którego wieloletnim moderatorem w Świnoujściu był niezapomniany ś.p. ks. Wenancjusz Borowicz.

Czytaj dalej