Police

Para rejonowa

Emilia i Rafał Rybiccy

email: emiraf06@wp.pl

tel. Emilia: 660 316 219;
tel. Rafał: 604 163 057


 

Leć kolędo, leć...

Bóg się rodzi w żłobie,
biada jeśli nie narodzi się w tobie

A. Mickiewicz

Nieubłaganie szybko przemija czas Bożego Narodzenia, który w polskiej tradycji kończy się 2 lutego, świętem  Ofiarowania Pańskiego, nazywanym  świętem Matki Bożej Gromnicznej.  Zapewne dla wszystkich - bez względu na przekonania - czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowy, gdyż przejawia się piękną atmosferą świąt i tradycją: choinka, prezenty… Dla wierzących  jest to czas nadziei i miłości, czas pogłębienia wiary i przebaczenia, ale także zwyczaj kolędowania.

Czytaj dalej

Przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela krąg Trzebież

21 listopada 2015 r. w naszej parafii miała miejsce uroczysta Eucharystia na zakończenie wstępnego etapu – ewangelizacji dla małżeństw nowego kręgu DK w Trzebieży. Mszę świętą celebrowało trzech kapłanów: ks. proboszcz Mieczysław Wdowiak jako główny celebrans oraz ks. ks. Artur Rasmus i Łukasz Śniady. Uczestnicy nowego kręgu przygotowali elementy liturgii  natomiast oprawę muzyczną uświetnił krąg z Polic. Na Mszę świętą licznie przybyły małżeństwa ze swoimi pociechami z całego polickiego rejonu DK.

Czytaj dalej

Człowieczeństwo

Oaza Modlitwy rejonu Police (2015 rok)

Z wyjazdem na rekolekcje, czy po prostu z wyjazdem na weekend w gronie osób o tych samych wartościach życiowych, zawsze pokładam nadzieję. Za każdym razem wyjazd jest inny, czasem skłania jedynie do głębokich rozmyślań nad naszym życiem w szarej rzeczywistości w której na co dzień funkcjonujemy lub która nas otacza w szerszej przestrzeni społecznej, czasem jednak porusza głęboko  struny naszej wrażliwości.

Czytaj dalej

Przyjęcie zobowiązań przez nowy krąg na Żelechowie

Dnia 23 stycznia 2015r. w kościele p.w. M.B. Ostrobramskiej na Żelechowie odbyła się Msza św. podczas której pięć małżeństw z tej parafii zadeklarowało pragnienie przynależności do wspólnoty Domowego Kościoła.

Czytaj dalej

Adwentowy dzień wspólnoty w rejonie Police

6 XII Szkoła w Skolwinie, ul. Karpacka 29
 ADWENTOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY - Budować jedność

Czytaj dalej

Rejon Police zaprasza na adoracje uwielbienia

Chcemy modlić sie za wspólnotę Domowego Kościoła.
Adoracje odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca od 20.00 do 21.00 w różnych parafiach naszego rejonu.
Pierwsza adoracja w sobotę 4 października w kościele p.w. Chrystusa Króla w Skolwinie - Plac ks. Henryka Świerkowskiego (końcowy autobusu 63)

x. Łukasz Śniady i para rejonowa

Czytaj dalej

Zaproszenie do Domowego Kościoła

Serdecznie zapraszamy małżeństwa do nowych kręgów, które będą zawiązywać się w rejonie Police w parafiach pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Szczecinie oraz pw. św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Szczecinie.

Czytaj dalej

2013.02.16 Wielkopostny Dzień Wspólnoty rejonu Police

W sobotę, 16 lutego 2013 roku, o godzinie 10:00 na parkingu przy Domu Rekolekcyjnym na Golęcinie, trudno było znaleźć wolne miejsce. Przyjechały całe rodziny, by uczestniczyć w Wielkopostnym Dniu Wspólnoty rejonu Police.

Tegoroczne hasło „Wierzę w Kościół powszechny” było tematem rozważanym podczas Wielkopostnego Dnia Wspólnoty w całym Ruchu Światło-Życie. W naszym rejonie dzień ten przebiegał zgodnie z zaproponowanym planem, nie licząc drobnych przesunięć czasowych, wynikających z chęci podzielenia się swoimi doświadczeniami:

10:00 Zawiązanie wspólnoty

10:30 Spotkanie w grupach:

Po lekturze fragmentu Pisma Świętego Rdz 11, 1-9 staraliśmy się zgłębić „Jak reagujemy w sytuacjach, kiedy dochodzi do różnicy zdań oraz co pomaga nam osiągnąć porozumienie?”

11:30 Wysłuchaliśmy katechezy księdza Łukasza Śniadego

12:15 Godzina świadectw

podzieleni na grupy „+” , „-” i „?” rozważaliśmy kolejno:

-Dlaczego powszechność Kościoła jest ważna, wartościowa, piękna?

-Dlaczego powszechność Kościoła jest trudna?

-Co mogę zrobić w mojej eklezjoli, żeby było w niej lepiej widać powszechność Kościoła?

13:00 Namiot Spotkania, J17,21

13:30 Wyczekiwana Eucharystia 

14:15 Agape

 

Dla mnie, Wielkopostny Dzień Wspólnoty był przede wszystkim czasem osobistej refleksji nad jakością przynależności do Ruchu:

·          Czym są dla mnie dni wspólnoty?

·          Jaką wagę przywiązuję do uczestnictwa w nich?

·        W jaki sposób się do nich przygotowuję – planuję i wykonuję wcześniej konieczne prace domowe/zawodowe, aby spokojnie i bez zdenerwowania uczestniczyć w nich do końca?

·         Jaka jest moja gotowość do pomocy w organizowaniu dnia wspólnoty? Czekam, aż mnie ktoś wyznaczy?

·         Jak włączam się w przygotowania?

 

Większość to sprawy organizacyjne, prawda?

A jak wyglądają w świetle słów Jana Pawła II (17.08.79 r., Castel Gandolfo):

 

„Kiedy już oaza zbliża się ku końcowi, to znaczy kiedy zbliża się zakończenie dwutygodniowych rekolekcji, wówczas odbywacie zawsze tak zwany dzień wspólnoty. Chciałem dzisiaj powiedzieć, jak ja ten dzień rozumiem. Jeżeli tak jak wy, to mi powiecie na końcu, czy zgadłem, a jeżeli nieco inaczej, to weźcie to również pod uwagę. [...]

Bez względu na to, gdzie, bez względu na to według jakiego programu realizują się rekolekcje oazowe, zawsze kształtują one dwoistą wspólnotę: naszą wspólnotę z Chrystusem i naszą wspólnotę z bliźnimi. I otóż biorąc to pod uwagę myślę tak: dzień wspólnoty to jest ten dzień, w którym my mamy sobie osobiście i wspólnotowo uświadomić, na ile ta dwoista wspólnota każdego z nas i wszystkich razem dojrzała w ciągu tych rekolekcji, na ile ukształtowała się w każdym z nas i we wszystkich razem głębsza jedność z Chrystusem, głębsza, dojrzalsza, a równocześnie na ile ta jedność z Chrystusem wyraża się naszą wzajemną jednością. Ponieważ jedność kształtuje się zawsze przez miłość, na ile przez rekolekcje dojrzała nasza miłość do Chrystusa, czyli miłość Chrystusa w nas, i na ile ta miłość Chrystusa w nas dojrzała w stosunku do bliźnich, do członków tej samej wspólnoty, z którymi razem przeżywaliśmy oazę, i do innych ludzi, którzy także w program tej oazy weszli, i których Opatrzność w program tej oazy wprowadziła.

Tak rozumiem dzień wspólnoty. Jest to dzień rachunku, można by powiedzieć rachunku sumienia z dojrzałości, jaką osiągnęliśmy. Jest to równocześnie dzień podziękowania za tę dojrzałość, którą osiągnęliśmy w Chrystusie i przez Chrystusa pomiędzy sobą. [...] Starajcie się w szczególny sposób otwierać wasze serca, w szczególny sposób dziękować, w szczególny sposób przepraszać, w szczególny sposób przeżywać jedność i w szczególny sposób o tę jedność prosić. Tę jedność, którą nawiązaliście w czasie oazy z Chrystusem i pomiędzy sobą, dzisiaj rozszerzacie. Na pewno jest to cząstka jakiejś wielkiej jedności wszystkich wspólnot, wszystkich wspólnot oazowych na ziemi polskiej, poza Polską, jest to jakaś cząstka wielkiej jedności Kościoła.”

 

Kapłanom:

Łukaszowi Śniademu – za wygłoszoną katechezę i niezapomniane anegdoty,

Krzysztofowi Bartoszewskiemu – za otwarte serce,

Arturowi Pestce – za dyskretne przewodnictwo,

oraz Asi i Grzesiowi - „rejonowym” - za nieustanne zachęcanie,

„cioci” Magdzie – za opiekę nad naszymi latoroślami,

zebranym w salce na Golęcinie, każdemu z osobna - za otwartość serca i chęć dzielenia się sobą - Bóg zapłać.

Joanna Ziemak

GALERIA

Czytaj dalej

Czuwanie Modlitewne

To jest czas, aby spotkać Boga, aby spotkać drugiego człowieka, aby spotkać siebie…
Czytaj dalej

Świeto Św. Rodziny w rejonie Police

Zgodnie z pkt. 5. "Zasad Domowego Kościoła" świętem  patronalnym DK jest Niedziela Świętej Rodziny. W tym roku, dziwnym zrządzeniem losu, owa "niedziela" wypadła w piątek, tuż przed Sylwestrem. Kalendarzowe zamieszanie nie przeszkodziło jednak nam, parom DK z rejonu Police, w uczczeniu naszego święta i właśnie w tym celu zgromadziliśmy się w ów "niedzielny" piątek w kościele p.w. Chrystusa Króla w Skolwinie. Nasz spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Św. W czasie homilii ks. Arkadiusz Wieczorek
poruszył problem dotyczący współcześnie kreowanego modelu rodziny w cywilizacji Zachodu. Zwrócił uwagę, że zbyt wielkie znaczenie nadaje się emocjonalnemu aspektowi miłości w małżeństwie. Więzi emocjonalne, z natury swej tak bardzo kruche, nie były na przestrzeni wieków traktowane jako fundamenty małżeństwa a obecne przecenianie ich znaczenia ma zauważalnie szkodliwy wpływ na trwałość rodziny. Zrewidowawszy korzenie naszych wzajemnych relacji bez wahania dokonaliśmy odnowienia przyrzeczeń
małżeńskich. Po Mszy Św. udaliśmy się na Agapę. Stół niemal uginał się od słodkości z wyraźnie wyczuwalną piernikowo-bakaliową nutą, a zwieńczeniem uczty było niepowtarzalne spaghetti przygotowane osobiście przez ks. Arkadiusza Wieczorka. W atmosferze godnej oktawy Bożego Narodzenia kolędowaliśmy i dzieliliśmy się opłatkiem. Wiele radości wniosły nasze pociechy, które uświetniły spotkanie śpiewem, graniem (również na tzw. "bele czym"), bębnieniem a nawet tańcem.

Ania i Marek Sawiccy

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj dalej