Gumieńce-Pomorzany

Para rejonowa

Magdalena i Piotr Kotas

email: gumience.dk@wp.pl

tel: Magda 609 218 927, Piotr 501 284 350


 

Boża miłość nie stygnie!

Za nami kolejny Wielkopostny Dzień Wspólnoty. Przeżywaliśmy go w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej razem z rejonem Gumieńce, i z tego powodu budowanie jedności stało się prawdziwym doświadczeniem.

Czytaj dalej

Wielkopostny Dzień Wspólnoty rejonu Gumieńce i Pomorzany, 12.03.2016

12 marca 2016 r. w kościele pw. MB Różańcowej przy ul. Lwowskiej w Szczecinie przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Wspólnoty. Zorganizował go rejon Gumieńce przy współudziale rejonu Pomorzany. Po wielu latach wróciliśmy do wspólnego przeżywania dnia Wspólnoty. Temat dnia brzmiał: Duch Święty a Kościół.

Czytaj dalej

Duch Święty - Dawca jedności braterskiej - 5.12.2015

W tym roku Adwentowy Dzień Wspólnoty przeżyliśmy wyjątkowo. Zostaliśmy zaproszeni wraz z sąsiednim rejonem Gumieńce, aby rozważać tajemnicę Ducha Świętego – Dawcy jedności braterskiej. Była to wspaniała okazja – z jednej strony gościć siostry i braci z innego rejonu, a z drugiej strony być serdecznie przyjętym przez gospodarzy, by móc dzielić się świadectwem jedności braterskiej. Odczuliśmy więc tę moc Ducha, która jest mocą jednoczącą, która scala i ożywia.

Czytaj dalej

28.02.2015 Wielkopostny dzień wspólnoty w rejonie Pomorzany

28 lutego 2015 roku członkowie DK rejonu Pomorzany zgromadzili się o godzinie 15.00 w kościele pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Wzgórzu Hetmańskim. Kolejny Wielkopostny Dzień Skupienia w naszym życiu, w pracy naszej wspólnoty. Czas dany przez Pana i tak bardzo potrzebny. Czas, w którym najpełniej wyraża się Jego miłość. 

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku pracy 2014/15 w rejonie Pomorzany

6 września 2014 roku kręgi rejonu Pomorzany rozpoczęły nowy rok pracy w formacji Domowego Kościoła. Oddaliśmy się prowadzeniu Pana w Duchu Świętym, prosząc go o błogosławione owoce naszych spotkań i modlitw. Na zakończenie Eucharystii animatorzy otrzymali świece, które wręczył moderator rejonu, ks. Andrzej Buczma. Po Mszy świętej w radosnej atmosferze spotkaliśmy się podczas agape.

Agata i Remigiusz

GALERIA

 

Czytaj dalej

Rozważania Drogi Krzyżowej z Pomorzan

W dniu 1 marca, w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej na Pomorzanach, Drogę Krzyżową dla dorosłych prowadziła wspólnota Domowego Kościoła. Zaangażowanie wielu osób ze wspólnoty (przygotowanie i czytanie rozważań, prowadzenie śpiewu, trzymanie przez małżeństwa zapalonych świec pod stacjami) pozwoliło zarówno nam, jak i wszystkim uczestnikom na jej głębokie przeżywanie.

Czytaj dalej

2013.02.16 Wielkopostny Dzień Wspólnoty rejonu Pomorzany

16 lutego 2013 o godz.15.00 w kościele p.w. Matki Boskiej Jasnogórskiej odbył się Wielkopostny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonu Pomorzany. Nasze spotkanie modlitewne rozpoczęliśmy w kaplicy kościoła wysłuchaniem konferencji, którą tym razem wygłosił ks. Karol z tutejszej parafii. Myślą przewodnią był temat:” Kościół powszechny”. Następnie, w pobliskiej szkole katolickiej, odbyły się spotkania w grupach (ze względu na liczbę uczestników były dwie grupy). Nasze dzielenie się myślami i doświadczeniami opierało się na słowie Bożym (Rdz 11,1-9) i fragmencie homilii ks. F. Blachnickiego.

Czytaj dalej

2013.02.16 Plan Wielkopostnego Dnia Skupienia rejonu Gumieńce

Wielkopostny Dzień Skupienia Rejonu Gumieńce

„Wierzę w Kościół Powszechny”

Kościół – wszystko dla każdego

16.02.2013 r. - parafia p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu

Czytaj dalej

8.12.2012 Plan Adwentowego Dnia Skupienia - rejon Pomorzany

DOMOWY KOŚCIÓŁ – REJON POMORZANY
8 grudnia 2012 r. – ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA
„WIERZĘ W ŚWIĘTY KOŚCIÓŁ”
Kościół p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej oraz Szkoła Katolicka

15.00 – rozpoczęcie i zawiązanie wspólnoty /kaplica w kościele/
15.20 – katecheza /kaplica w kościele/
16.05 – spotkanie w grupach /Szkoła Katolicka/
17.05 – adoracja Najświętszego Sakramentu /kaplica w kościele/
17.30 – świadectwa /kaplica w kościele/
18.00 – Msza św. /kościół/
18.45 – koncert Chóru Parafialnego /kościół/
19.15 – agape /Szkoła Katolicka/
20.00 – zakończenie /Szkoła Katolicka/

Czytaj dalej

Wrzesień w rejonie Pomorzany i prezentacja z rozpoczęcia roku pracy

W niedzielę, 15 września 2012 roku, dwa tygodnie po diecezjalnym rozpoczęciu roku pracy, w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 10.00, spotkaliśmy się na Mszy św., aby prosić o dobre i błogosławione owoce nowego roku pracy w naszym rejonie. Oprócz tradycyjnego włączenia się w liturgię słowa (jak w każdą niedzielę czynią to kręgi z parafii Matki Bożej Jasnogórskiej) posługiwaliśmy przy ołtarzu i przynieśliśmy dary ofiarne. Na zakończenie Mszy św. ks. Andrzej Buczma przekazał jednemu z małżeństw ikonę Świętej Rodziny. Tym samym, tak jak w latach poprzednich, rozpoczęliśmy peregrynację ikony Świętej Rodziny w domach rodzin z naszego rejonu – każde z małżeństw i wdów w ciągu roku ma możliwość przez tydzień gościć w swoim domu ikonę i wokół niej gromadzić się na codziennej modlitwie.

Po Mszy św., dzięki gościnności ks. Andrzeja – proboszcza parafii i jednocześnie moderatora rejonowego – mieliśmy możliwość spotkania się w ogrodach przy plebanii podczas agape. W ciepłej atmosferze, przy domowych wypiekach, mieliśmy możliwość podzielenia się przeżyciami ostatnich miesięcy, porozmawiania o wyzwaniach tego roku, radowania się swoją obecnością (a rejon skompletował się w prawie 70 procentach).

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego szczególnego dnia oraz za dar wspólnej modlitwy i czas naszego spotkania.

Natomiast w niedzielę 30 września 2012 roku, w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 10.00, spotkaliśmy się na Mszy św., aby modlić się w intencji śp. siostry Jadwigi Skudro, przeżywając trzecią rocznicę jej śmierci. Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w posługę podczas liturgii oraz wszystkim obecnym na tej Mszy św., jak i łączącym się duchowo z całą wspólnotą w modlitwie.

Helenka i Adam

Prezentacja z rejonowego rozpoczęcia roku pracy - pobierz.

Czytaj dalej