Patronalna uroczystość - 16.05.2016

 

Poniedziałek 16 maja 2016 roku, to dzień szczególny, ponieważ obchodziliśmy patronalną uroczystość naszej diecezji: święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, jakże bliskie sercu każdego członka naszej wspólnoty, bowiem Maryja jest szczególną patronką Ruchu Światło-Życie. Tego dnia członkowie jednego Kościoła, ale wielu wspólnot o różnych charyzmatach spotkali się razem na modlitwie, świętując Dzień Jedności Ruchów i Wspólnot. Nieprzypadkowo ten dzień przypada właśnie tuż po Zesłaniu Ducha Świętego, bowiem trwamy jeszcze na modlitwie wołając o Dary Ducha Świętego, a jednym z nich jest Dar Jedności. 

W tym dniu Metropolita Szczczecińsko - Kamieński Ks. Abp Andrzej Dzięga odprawił w bazylice archikatedralnej św. Jakuba uroczystą Mszę św., w której uczestniczyli, biskupi, kapłani, przedstawiciele różnych wspólnot oraz licznie zgromadzeni wierni.

W wygłoszonej homilii ks. abp Andrzej Dzięga zwrócił uwagę na Maryję stojąca pod krzyżem, duchowo zjednoczoną z Jezusem Chrystusem i Maryję, Matkę Kościoła, którego źródłem jego macierzyńskiej płodności jest jego zjednoczenie z Chrystusem w Duchu Świętym. Przypomniał również o 1050. rocznicy chrztu Polski i o tym, że Maryja bardzo mocno wpisuje się w historię i tradycję naszego narodu, o czym powinniśmy wszyscy pamiętać.

Wspólna modlitwa była także okazją do złożenia życzeń zwierzchnikowi naszej prowincji kościelnej z racji obchodzonego w tym samym dniu wspomnienia jego patrona - św. Andrzeja Boboli. W imieniu wspólnoty Domowego Kościoła uczynili to Anna i Dariusz Porazikowie.

Krysia i Zbyszek Zawalowie

 

Kategoria: