Modlitwa różańcowa rejonu Majowe na cmentarzu w Dąbiu

„ Musimy uwierzyć w Miłość Boga, w dzieło zbawienia dokonane przez Chrystusa. Dopiero kiedy uwierzymy zostaniemy usprawiedliwieni” - ks. Franciszek Blachnicki

W dniu 5 listopada, członkowie Domowego Kościoła rejonu Majowe spotkali się na cmentarzu w Dąbiu aby wspólnie odmówić modlitwę różańcową w intencji zmarłych. 
Modlitwę rozpoczęliśmy przy grobach Księdza Dziekana Czesława Wicha i Księdza Czesława Śliwy.
Następnie nawiedziliśmy groby innych bliskich m.in. Andrzeja Majewicza , Kacpra Łęckiego, Basi i Mietka Szakiel , Bonifacego Zielińskiego , księdza prałata Andrzeja Majewicza a wspólną Modlitwę różańcową zakończyliśmy przy grobie Franka Bieleninika.
Modlitwie przewodniczył moderator rejonu Majowe ks. Dariusz Kiljan - proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Załomiu.. Przy pięknej listopadowej pogodzie modliliśmy się w skupieniu za tych ,których dusze znajdują się w czyśćcu, aby mogły i one cieszyć się wiecznym przebywaniem w Domu Ojca.
W modlitwie różańcowej na cmentarzu uczestniczyli nie tylko członkowie DK ale również znaczna grupa parafian, którzy czuli potrzebę wspólnej modlitwy za zmarłych.
Być może dla niektórych ,co zakończyli już ziemski żywot i zaznali lub zaznają radości życia wiecznego ,była to jedyna modlitwa odmówiona przez żyjących za ich dusze.
                                                                                                      Dorota Bogusław Borowscy

Kategoria: