Kolejny numer Listu Jedności już w rejonach od soboty 20 czerwca 2015 r.

 

W numerze między innymi:

  • Początek nowego cyklu tematycznego o symbolice liturgicznej
  • Kto jest kim, czyli słów kilka o naszej nowej parze diecezjalnej DK oraz moderatorze generalnym RŚ-Ż
  • „Gdy już wszystko zostanie wykonane” – ostatnie porady jak czytać, by być dobrze rozumianym 
  • Kilka refleksji z XVIII pielgrzymki DK do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
  • Z cyklu prawo o sakramentach – chrzest
  • Gorące informacje na temat letnich rekolekcji formacyjnych
  • Młodzież w akcji – czyli co słychać w Oazie
  • Sporo rozrywki i oczywiście biblijne rymowanie Romcia-Tomcia

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

Początek nowego cyklu tematycznego o symbolice liturgicznej
Ile symboliki kryje w sobie procesja wejścia – akt liturgiczny rozpoczynający Mszę świętą. Widzieliśmy ją wielokrotnie. Niejedna osoba brała w niej czynny udział. Kiedy zrodził się ten zwyczaj i co spowodowało, że wszedł do kanonu liturgicznego oraz trwa do dziś? Czy istotnie ma jakiś głębszy związek z ideą Kościoła pielgrzymującego? Na te i szereg innych pytań znajdziecie odpowiedź w pierwszym artykule z cyklu  „Symbolika liturgiczna” pt. „Procesja wejścia”.

Kto jest kim, czyli słów kilka o naszej nowej parze diecezjalnej DK oraz moderatorze generalnym RŚ-Ż
Za nami wybory pary diecezjalnej DK oraz moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie na kolejną kadencję. W materiale kilka informacji o Ani i Darku Porazikach oraz ks. Marku Sędku.

„Gdy już wszystko zostanie wykonane” – ostatnie porady jak czytać, by być dobrze rozumianym
Jak wykonywać czytania podczas liturgii słowa by godnie, poprawnie, a przede wszystkim zrozumiale proklamować słowo Boże, dowiedzieć się można w skondensowanych dziewięciu ostatnich regułach-podpowiedziach, kończących cykl „Szkoła lektora”.

Kilka refleksji z XVIII pielgrzymki DK do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
Krysia Zawal – nasza stała korespondentka obrazowo dzieli się refleksjami z ostatniej pielgrzymki członków DK do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. „(…) Centrum kaliskiego obrazu znajdującego się w sanktuarium, przedstawiającego Świętą Rodzinę jest Duch Święty, który powinien być w centrum naszego życia, bowiem nic nie dzieje się bez Ducha Świętego.  (…) Czy żyjemy darami Ducha Świętego? Czy czerpiemy z nich powołanie, mądrość, pobożność, męstwo…? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z darów odpowiada darom (zobowiązaniom) wynikającym z charyzmatu Ruchu Światło - Życie? (…)”. Wraz z Krysią zachęcamy do swoistego duchowego remanentu.

Z cyklu prawo o sakramentach – chrzest
Jakie warunki należy spełnić, by dokonać godziwego chrztu dziecka? Kto może zostać chrzestnym? Czy mogą być dwie matki chrzestne? Co na to wszystko Prawo? – o tym wszystkim i nie tylko opowie z właściwą sobie wnikliwością ks. Robert Kaszak.

Gorące informacje na temat letnich rekolekcji formacyjnych
Diakonia Rekolekcyjna korzysta z wszelkich narzędzi, by zachęcić do przeżywania rekolekcji oraz udziału w letnich spotkaniach wspólnotowych. Dokładny terminarz rekolekcji letnich oraz Oazowych Dni Wspólnoty zamieszczamy również w Liście Jedności licząc, iż przyczyni się to do jeszcze większego pobudzenia pragnień wspólnotowych spotkań w urlopowo-wakacyjnym klimacie. 

Młodzież w akcji – czyli co słychać w Oazie
Czym był majowy Paschalny Dzień Wspólnoty Oazy Młodzieżowej w Policach – piszą sami uczestnicy. Z pewnością „(…) nie był to czas stracony, bo czas poświęcony dla Boga nigdy nie jest stracony, a kogo z nami nie było, niech żałuje!”
Ponadto jak zwykle kilka ciekawych recenzji, czyli zachęta do dobrej lektury, kina i nie tylko.

Sporo rozrywki i oczywiście biblijne rymowanie Romcia-Tomcia
Który z moderatorów generalnych Ruchu Światło-Życie sformułował następujące słowa: „Błogosławieni, którzy nie umiecie się teraz modlić, bo będziecie innych uczyć modlitwy”? – oj, niełatwo będzie z rozwiązaniem krzyżówki!
O ziarnach zbawienia w kontekście fragmentu z Ewangelii św. Mateusza w jak zwykle niezwykle trafnych strofach pisze w stałej już rubryce Romcio-Tomcio.

Kategoria: