Inauguracja roku pracy za nami

 

Wspólnota Domowego Kościoła zebrała się 4 września 2016 r. w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie na inauguracji nowego roku pracy „Miłosierni jak Ojciec”.  
Pośród licznie przybyłych rodzin byli również Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie - nasza aktualna para filialna, Anna i Dariusz Porazikowie – para diecezjalna DK, a także wiele par rejonowych oraz odpowiedzialnych za diakonie.

Przed rozpoczęciem Mszy świętej wysłuchaliśmy krótkich świadectw uczestników tegorocznych rekolekcji letnich.
Adriana i Grzegorz opowiedzieli o tym, jak po powrocie z Oazy Rodzin I st. w trakcie wspólnej modlitwy doświadczają owoców rekolekcji mimo problemów i trudności, jakie mieli zarówno przed jak i w trakcie wyjazdu. Po doświadczeniu oazy młodzieżowej rekolekcje małżeńskie z małym dzieckiem określili „pięknym wysiłkiem”.
Dla Anety i Łukasza Oaza Rodzin II st. była czasem spędzonym z Bogiem, czasem dostrzegania swoich wad w promieniach ogromu miłosierdzia Bożego. Zaowocowało to pokojem w sercach w obliczu codziennych zmagań i wyzwań.
Irena i Krzysztof, będący 36 lat małżeństwem i tylko kilka lat krócej w Domowym Kościele, uczestniczyli w Oazie Rodzin I st. Gorąco zaapelowali do dojrzałych małżeństw kierując słowa zachęty do uczestnictwa w rekolekcjach 15-dniowych. Mimo obaw związanych z wiekiem, doświadczyli wspólnoty rekolekcyjnej, która daje siłę zarówno do bycia w kręgu, jak i na całe życie.

Msza święta rozpoczęła się o godzinie 15.00 pod przewodnictwem moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie - ks. Piotra Listwonia w asyście licznie zgromadzonej koncelebry, wśród której znajdował się także moderator diecezjalny DK – ks. Sławomir Błachowiak.

W kazaniu ks. Listwoń wskazał na pytania, jakie stawia nam Pan: Po co za mną idziesz? Czego ode mnie chcesz? Czego oczekujesz od rozpoczynającego się roku pracy formacyjnej? Jak temat „Miłosierni jak Ojciec” odbije się w naszym życiu, działaniu, rodzinach, wspólnotach? Jak przez charyzmat Światło – Życie przełożyć miłosierdzie na nasze życie? Musimy widzieć, osądzić, działać. Miłosierdzie jest dla nas, a przez nas dla innych. Módlmy się, by Światło stawało się Życiem w nas, byśmy swoim życiem pokazywali całemu światu, że Bóg jest miłosierny.

Przed błogosławieństwem nastąpiło przekazanie posług:
- w rejonie Bukowe Beata i Jurek Konowalczykowie przekazali posługę pary rejonowej Ewie i Marcinowi Szlendakom;
- w rejonie Majowe Ewa i Bogusław Węgrzynowie posługę zdali Dorocie i Bogusławowi Borowskim;
- zaś w rejonie Stargard Magdalena i Damian Szmitowie przekazali ją Małgorzacie i Krzysztofowi Malinowskim;
- w Diakonii Słowa posługę zakończyli Joanna i Marek Proniewiczowie, a rozpoczęli Anna i Dariusz Borawscy;
- w Diakonii Wyzwolenia od Iwony i Mirosława Hilickich posługę przyjęli Dorota i Wilhelm Grzesiakowie;

Po mszy zebrani udali się do refektarza, gdzie przy pięknie przyozdobionych stołach rozpoczęła się radosna agape. Był czas na rozmowy a także na zapoznanie oraz ewentualne zaopatrzenie się w publikacje na stoisku Diakonii Słowa.

Dorota Frejusz
diakonia komunikowania społecznego

Kategoria: