Godzina Miłosierdzia

 

Rok Miłosierdzia to szczególny czas łaski podarowany nam od Pana. Z tej okazji nasz krąg DK (rejon Śródmieście) skupiony przy parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie (księża Pallotyni), zainspirowany przez moderatora - ks. Piotra Bieńka, podjął inicjatywę przygotowania mini inscenizacji. Chcieliśmy w ten sposób uczcić święto Miłosierdzia Bożego oraz przedłużyć radość ze świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Spektakl odbył się 03.04.2016 r. o godz. 15.00 w naszym kościele parafialnym, stanowił wstęp do obchodzonej Godziny Miłosierdzia, połączonej z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zarówno dla nas - wykonawców, jak i dla oglądających, było to szczególne przeżycie religijne. Występowaliśmy wraz z naszymi dziećmi starając się przybliżyć orędzie Bożego Miłosierdzia i jego apostołów – św. św. Faustynę Kowalską i Jana Pawła II oraz bł. ks. Michała Sopoćko. Prosta formuła i pomysłowość występujących wyzwoliła w nas radość z tego, że również i my mogliśmy mieć swój mały wkład w dzieło ewangelizacji. Scenkę oglądali wraz z innymi wiernymi rodzice z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej. Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę „Zaufaj Panu już dziś”, życząc sobie i widzom, abyśmy nie utracili ufności w Boże Miłosierdzie w szarej codzienności.

Całe to wydawałoby się małe przedsięwzięcie, kosztowało nas sporo trudu, ale mimo wszystko nie poddaliśmy się i ZAUFALIŚMY. Aż do ostatniego momentu odnosiliśmy wrażenie, że jakaś zła siła chce nas od tego odciągnąć i zniechęcić, ale my się nie daliśmy. Dziękujemy Ci, Panie, że mimo naszych zwątpień byłeś z nami, błogosławiłeś i otaczałeś swoją ojcowską opieką.

Po przedstawieniu odczuliśmy zmęczenie, ale przede wszystkim pokój, Boży pokój. Z całego serca gorąco dziękujemy wszystkim członkom kręgu, którzy otworzyli się na nowe wyzwanie, wykazali zaangażowanie i poświęcili swój prywatny czas, bez Was ta inscenizacja byłaby dużo uboższa.

Chwała Panu!
Pozdrawiamy z uśmiechem
Agnieszka i Krzysztof Rostkowscy