Człowieczeństwo

 

Oaza Modlitwy rejonu Police (2015 rok)

Z wyjazdem na rekolekcje, czy po prostu z wyjazdem na weekend w gronie osób o tych samych wartościach życiowych, zawsze pokładam nadzieję. Za każdym razem wyjazd jest inny, czasem skłania jedynie do głębokich rozmyślań nad naszym życiem w szarej rzeczywistości w której na co dzień funkcjonujemy lub która nas otacza w szerszej przestrzeni społecznej, czasem jednak porusza głęboko  struny naszej wrażliwości.

 Oaza modlitwy to krótki czas. Ciekawe jest to, że po kilku bezskutecznych próbach wyjazdu na dłuższe rekolekcje, czułem się zrezygnowany i nie miałem wielkich oczekiwań względem wyjazdu raptem na weekend.

Podczas kazania w sobotę ks. Łukasz mówił o modlitwie Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, o jego głębokim wzruszeniu, przeżywaniu trudnej decyzji oddania życia za nas. Oblicze śmierci na krzyżu, jako ofiary przebłagalnej za grzechy byłe, obecne i przyszłe pokoleń ludzkich, było przerażające. Ogrom cierpienia które się z tym wiąże jest nie do udźwignięcia przez zwykłego człowieka. Jezus mimo to pokornie podejmuje decyzję podporządkowania się  woli Ojca. Przemyślenia i przeżycia które temu towarzyszą wywołują u Chrystusa drżenie i krwawy pot.

Wątpliwość, jaka się pojawiła w mojej głowie, co do krwawego potu  była prowokująca.

 Następnego dnia w niedzielę, odpowiedz– nie zrozumiem tego nigdy, z kłębowiska słów kazania, obrazu rodzin wokół, wracają trudne wspomnienia sprzed lat. Śmierć dziecka jest zawsze trudna, także wtedy gdy nie zdążyło się go poznać. Maleństwo straciliśmy 17 lat temu w wyniku poronienia, które miało miejsce dokładnie w dniu moich urodzin. Choć upłynęło wiele lat, napływ wspomnień był bardzo  gwałtowny tak, że ukląkłem, bo nie miałem siły stać o własnych siłach na nogach, nie mogłem swobodnie oddychać. Rozkleiłem się na dobre.  

Wtedy dotarło do mnie.

Miłość Boga do nas jest przeogromna, dziś wiem to z całą pewnością, choć nie potrafię tego zrozumieć „DLACZEGO”?

Za dar uczestnictwa w Oazie Modlitwy Wielkopostnej, słowa ks. Łukasza Śniadego i otwarte serca Uczestników, tych dorosłych i młodzieży – Bóg zapłać.

   GALERIA ZDJĘĆ                                                                                                                                                                                                                                    
                                                                                                                                                                                                                                     Tomasz Ziemak

 

     

       

Kategoria: