Boża miłość nie stygnie!

 

Za nami kolejny Wielkopostny Dzień Wspólnoty. Przeżywaliśmy go w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej razem z rejonem Gumieńce, i z tego powodu budowanie jedności stało się prawdziwym doświadczeniem. 

Moderator rejonu Pomorzany ks. Andrzej Buczma wygłosił katechezę, która ukazała nam różne aspekty przeżywania miłosierdzia Bożego i tego, czym ono jest również w relacjach międzyludzkich. Przypomniał, że miłość Boga nie stygnie. On przygarnia nas nie patrząc ile niosę słabości i nie łamie mojej wolnej woli. Wolność jest fundamentem miłości. Zagłębiając się w miłosierdzie Boże muszę się jak najbardziej otwierać na łaskę Pana, na to, co On daje. 

Usłyszeliśmy wiele słów o przebaczeniu, które jest nieodzowne aby móc wzrastać w miłości, wzmacniać naszą wolność. Trzeba uważać, aby nie przeżywać pozornych sytuacji, gdy próbujemy się sprawiedliwiać, zapominać krzywdę i ból, ale to nie oznacza prawdziwego przebaczenia. Jest to zło, które rani mnie samego i w rezultacie takie zranienia osłabiają ducha. Pamiętajmy, że nasze wewnętrzne piękno buduje i wzmacnia wspólnotę małżeńską, rodzinną i każdą inną. Głęboko poruszyły nas również świadectwa Irka i Ewy. Jesteśmy wdzięczni Bogu miłosiernemu, że przez doświadczenie wspólnoty z braćmi z Domowego Kościoła pozwala nam zbliżać się do siebie i zaprasza do obdarzania miłością i przyjmowania miłości.

Chwała Panu!
Agata i Remigiusz Pożaryccy

 

Kategoria: