Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu Stargard

 

10 grudnia 2016 r. rodziny naszej wspólnoty przeżywały adwentowy dzień skupienia. Tym razem rejon Stargard spędzał ten czas w parafii Świętego Ducha. Na wstępie ksiądz Marek wprowadził nas swoją konferencją w temat „Miłosierni niosący Ewangelię”, wskazując, że aby być miłosiernym, samemu trzeba doświadczyć miłosierdzia i mieć silne relacje z Panem Bogiem. Te z kolei możemy budować między innymi poprzez realizację naszych wspólnotowych zobowiązań, nie będących wymaganiami dla samych wymagań, lecz służących naszemu umocnieniu w wierze. Wpływających również na poprawę naszej relacji z Bogiem, sprzyjających temu, by dialog który z Nim prowadzimy, przenikał nasze życie.

Prawdziwa wiara doprowadza nas do czegoś wielkiego. Do tego, że powinniśmy głosić Ewangelię, począwszy od swojej rodziny, od swoich najbliższych, a później wychodzić do innych. W Piśmie świętym Pan Bóg ukazuje nam miłosierdzie poprzez przykład życia innych ludzi, np. Abrahama, mającego dobre relacje z Panem Bogiem, prowadzącego z Nim dialog, żeby ratować swojego bratanka Lota.

Ksiądz Marek zwrócił nam jeszcze uwagę na dwie ważne rzeczy: żebyśmy nigdy się nie poddawali, oraz że prawdziwe miłosierdzie nie dotyczy wyłącznie sfery materialnej, ale również duchowej.

Kolejnym etapem naszego spotkania była praca w czterech grupach, w których dzieliliśmy się Ewangelią, a następnie rysowaliśmy i omawialiśmy nasze drogi życiowe. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Uświadamiało nam, jak bardzo różnimy się od siebie i jak różnymi drogami szliśmy do Pana Boga. Bycie we wspólnocie nie jest łatwą drogą, ale ułatwia nam wędrówkę naszymi życiowymi drogami z Panem Bogiem.

Kulminacyjnym punktem naszego dnia było spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem w Eucharystii, poprzedzone Namiotem Spotkania.
Posileni słowem Bożym i Komunią świętą przeszliśmy do salki, w której czekała na nas uczta przy pysznych wypiekach i niespodzianka dla naszych milusińskich – wizyta Świętego Mikołaja.

Damian Szmit

 

Kategoria: